Not > Her türlü yasa dışı veya illegal faaliyeti desteklememekte ve hoşgörmemektedir. Lütfen bunu yasa dışı amaçlar için kullanmaktan kaçının. Yasalara saygılı olmak herkesin sorumluluğundadır ve yasa dışı faaliyetler ciddi sonuçlara yol açabilir. Saygı ve yasalara uyum herkesin görevidir.
 
 
Agalar, şimdi size şöyle anlatayım: Denial of Service (DoS) ve Distributed Denial of Service (DDoS), sanki siber dünyanın "Mülteçisi" gibi çalışır. Bunlar, bir sistemi veya ağı erişilemez hale getirmek için kullanılır, sanki bir suç çetesinin sokak köşesini ele geçirmesi gibi. DoS saldırısı, sanki bir "mülteçi" tek bir kişinin sokaktaki bir dükkânı kapatarak işletmeyi engellemesi gibidir. Adamlar, kasıtlı olarak dükkânın önünde durur ve müşterilerin girişini keserler. İşlemci gücü, bant genişliği ve bellek gibi kaynakları aşırı kullanarak normal müşterilerin dükkâna erişmesini engellerler.
DDoS ise tam bir sokak kavgası gibidir. Birden fazla "mülteçi" ve onun çetesi, aynı anda dükkânın etrafını sarar. Her biri sopalarla dükkâna vurur ve bu karmaşa, dükkânın savunmalarını daha da zorlaştırır. Kimin nereden vurduğunu bulmak neredeyse imkansızdır.
Her iki saldırı türü de dükkânı hedefler, sanki içinde en değerli hazinenin saklandığı yer gibi. Bu hedef, bir web sitesi, e-posta sunucusu veya başka bir ağ hizmeti olabilir.
Şimdi, bunu yapmak için "H4ckerlar" botnet adını verdikleri bir orduyu kullanabilirler. Botnet, binlerce enfekte edilmiş bilgisayardan oluşur ve sanki bu "Mülteçiler" birçok elemana sahip gibi davranır. Her bir bot, dükkânın önünde duran bir "Komutan" gibi işlev görür ve birçok saldırıyı koordine eder. Bu, dükkânın kapanmasını daha da uzun bir süre sağlar.
Son olarak, bu "Mülteçiler" normal trafiği engellemek için kullanılır, sanki dükkânın önünde bir kalabalık oluşmuş gibi. Bu da dükkânın kapanmasını daha da karmaşık hale getirir.
Ancak unutmayın ki bu tür "Mülteçiler" ile başa çıkmak cok zordur şimdi size kısaca bahsetik .d bunu sizin bilgisayara atan bir elaman varsayalım ve nasıl fark edilir ondan bahsediyim.


İlk önce CMD’yi açın ve "netstat -an -p tcp" yazın altta ipler gözükücek en sağ tarafda ESTABLİSHED veya LİSTENİNG yazar bu normaldir bize ddos atan elaman SYN_SENT yazan bölümde bulunur SYN_SENT," bir bilgisayarın başka bir bilgisayara bağlantı isteği gönderdiği anlama gelir.

                                                                     Malum olayın kısaca cmd üzerinde görüntüsü

                                  image